Darmowa energia

Energia elektryczna produkowana przy pomocy paneli fotowoltaicznych jest całkowicie darmowa. Dzięki temu możesz nie tylko oszczędzać, ale także zarabiać na produkcji prądu rozliczając się ze swoim zakładem energetycznym na zasadach net meteringu.

Twoja niezależność

Produkując własną energię, staniesz się niezależny od dostawców prądu i  rachunków, które z roku na roku będą coraz wyższe.  Chętnie podpowiemy Ci skąd wziąć pieniądze na inwestycję w montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu domu lub na terenie działki.

Ekologiczne użytkowanie

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na ekologiczne korzystanie z urządzeń elektrycznych. Używając paneli słonecznych dbasz o środowisko, ponieważ instalacja nie szkodzi naszemu otoczeniu. Nie emituje dwutlenku węgla i innych substancji szkodliwych, dlatego używając fotowoltaiki pomagasz zmniejszyć zanieczyszczenia środowiska.

Z energii płynącej prosto ze słońca może powstać dokładnie taki sam prąd, jak ten, który płynie do Ciebie z elektrowni. Wystarczy trochę miejsca (nieważne czy na dachu domu, czy na działce) byś zaczął czerpać z energii solarnej wiele korzyści.

W uproszczeniu działa to tak:

01
W panelach słonecznych znajdują się ogniwa fotowoltaiczne. Pod wpływem działania promieni słonecznych dochodzi w nich do tzw. efektu fotowoltaicznego i w konsekwencji powstaje prąd stały.
02
Prąd stały trafia do falownika. Prąd stały jest tam przekształcany w prąd przemienny, pozwalający zasilać urządzenia elektryczne w Twoim domu czy firmie. Za pomocą przewodów elektrycznych prąd wytworzony w ogniwie słonecznym płynie do inwertera. Pozyskana dzięki panelom słonecznym energia „wypiera” prąd sieciowy gwarantując, że w pierwszej kolejności będzie wykorzystany ten z instalacji PV.
03
Zgromadzoną nadwyżkę produkowanej energii możesz zmagazynować. Instalacja jest podłączona do zewnętrznej sieci energetycznej. Za jej pomocą pobierasz energię z zewnątrz lub przekazujesz nadwyżki. Nadwyżka prądu, której nie wykorzystasz trafia do sieci elektroenergetycznej i może z niej skorzystać Twój sąsiad, a Zakład Energetyczny rozliczy się z Tobą za wytworzoną energię na zasadach net meteringu. Jeśli potrzebujesz więcej prądu niż wytwarza Twoja instalacja PV, niedobór zostanie uzupełniony z sieci elektroenergetycznej.
04
Bez względu na rozmiar, lokalizację czy też moc generatora, każda instalacja fotowoltaiczna musi w swojej strukturze posiadać specjalistyczną rozdzielnicę. Rozdzielnica elektryczna zapewnia pełną ochronę przed przepięciami i skutkami zwarć.
05
Gotowe! Urządzenia, z których korzystasz na co dzień mogą być zasilane przez prąd, który został ekologicznie uzyskany dzięki energii słonecznej, a Ty nie musisz za niego płacić!

Skorzystaj z poniższego kalkulatora i sprawdź ile zarobisz dzięki fotowoltaice, oszczędzając na rachunkach za prąd dla Twojego domu lub firmy.

390 zł
.
4 680
Roczny rachunek za prąd bez instalacji fotowoltanicznej
.
269.88
Roczny rachunek z instalacją fotowoltaniczną
.
78 825
Oszczędności przez 25 lat
.
8.64 kWp Wielkość instalacji
.
8 294 kWh Energia wyprodukowana w ciągu roku

Potrzebujesz dotacji?

Powiemy Ci, skąd wziąć pieniądze na inwestycję

ZADZWOŃ
KALKULATOR
s